Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w województwie lubelskim- edycja II

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w województwie lubelskim- edycja II
 

Rodziny zagrożone wykluczeniem cyfrowym z powiatu lubelskiego otrzymają za darmo sprzęt komputerowy i dostęp do internetu. Wnioski o wsparcie można składać od 2 do 31 stycznia do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lublinie.

 

Pomoc jest bezpłatna dzięki pozyskanym środkom unijnym. Zostaną nią objęte 130 rodziny, w tym 90 osób niepełnosprawnych i 40 rodzin zastępczych. Samorząd powiatowy postanowił także wesprzeć dwa domy dziecka, które otrzymają 14 zestawów komputerowych, połączonych z internetem.

 

Powiat Lubelski jest jednym z dwunastu samorządów (uczestniczy w nim 10 gmin i 2 powiaty), które realizują projekt „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu w województwie lubelskim – edycja II”. Jego liderem jest Samorząd Województwa Lubelskiego. Powiat pokrywa tylko 15 procent kosztów zakupu sprzętu i dostępu do internetu na swoim terenie. Reszta jest finansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wartość przedsięwzięcia to ponad 1 mln 700 tys. zł.

 

Samorząd powiatowy przystępując do projektu chce pomóc osobom zagrożonym wykluczeniem cyfrowym z powodu trudnej sytuacji materialnej lub niepełnosprawności, które nie mają w swoich domach internetu, w związku z czym mają trudności w obsłudze komputerów. Dzięki unijnemu wsparciu osoby zakwalifikowane do wzięcia udziału w projekcie otrzymają zestawy komputerowe z pełnym oprogramowaniem i 8-letni, bezpłatny dostęp do Internetu (przez 5 lat będzie finansowany z środków unijnych, a przez kolejne 3 lata przez powiat). Każda osoba, która będzie brała udział w projekcie, zanim odbierze sprzęt, przejdzie niezbędne szkolenie z zakresu obsługi komputera i korzystania z internetu. Dzięki zdobytej wiedzy będzie miała łatwiejszy dostęp do wiedzy i być może szybciej znajdzie prace.

 

Projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Oś Priorytetowa VIII: Społeczeństwo informacyjne – zwiększenie innowacyjności gospodarki, Działanie 8.3: Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu – eInclusion.

ZAŁĄCZNIKI:

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2024
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 1 2 3

Imieniny